Podpořte Zelené hradby

Rozvoj Zelených hradeb závisí na zájmu a podpoře vás, Opavanek a Opavanů. Vznik zdravější a přitažlivé krajiny, která bude schopna sloužit vám i vašim dětem, můžete podpořit několika způsoby.

Dejte o Zelených hradbách vědět přátelům v sociálních sítích

Víc lidí víc váží. Lajky nebudeme přičítat sobě, ale myšlence živé a zdravé krajiny za humny našeho města.

Ptejte se a zajímejte

Zelené hradby jsou oficiálním projektem města Opavy, který spadá do působnosti odboru životního prostředí, útvaru hlavního architekta, odborů majetku města a dalších. Hodně lidí o něm hodně ví a může pro něj hodně udělat. Můžete se obrátit i na nás. Váš dotaz, námět nebo připomínku zodpovíme nebo předáme kompetentním osobám.

Zúčastněte se veřejných výsadeb

Přiložte ruku k dílu. Je to práce na několik málo hodin, zábavná a užitečná. Informace o termínech výsadeb najdete na oficiálních stránkách města. Stromy se sázejí na jaře, ale hlavně na podzim.

Požádejte o grant na vlastní výsadbu

Jste neziskovka nebo škola? Požádejte město o grant a zorganizujte vlastní výsadbu. Využijte vlastní pozemek nebo požádejte o vhodný pozemek města. Víc vám řeknou na odboru životního prostředí opavského magistrátu. Můžete napsat i nám.

Zafinacujte a vysaďte firemní strom nebo alej

Jste osvícená firma, která dbá na společenskou odpovědnost? Udělejte si dobré jméno, utužte kolektiv a vysaďte firemní strom nebo alej. Více informací vám poskytnou na odboru životního prostředí opavského magistrátu. Můžete napsat i nám.

Zasaďte strom k narozeninám nebo k výročí

Opusťte pro jednou zažité stereotypy a místo tradiční oslavy uspořádejte pro přátele společnou výsadbu stromů. O nezapomenutelné zážitky postaráno. Informace a podporu vám poskytne odbor životního prostředí opavského magistrátu. Můžete napsat i nám.

Máte otázky, náměty, zkušenosti? Napište nám!

 

Občanské sdružení Za Opavu
Hobzíkova 3, 746 01 Opava
tel. 777 187 823, kontakt@zaopavu.cz